Egerházi Attila

Cselle Bence
2018. november 24., szombat
Diótörő: két nap múlva premier
2018. december 12., szerda

igazgató

Táncművészi pályafutás:

  • Vienna Dance Laboratory, 1986 – 1989

  • Budapest Táncszínház (a társulat alapító tagja, táncosa, balett mestere és koreográfusa, 1991 – 1997

  • Magyar Nemzeti Ballet (Magyar Állami Operaház), 1989 – 2000

Táncpedagógusi pályafutás:

  • A Magyar Táncművészeti Főiskola kortárs tánc pedagógusa, Budapest, 1998 – 2000

  • Dance Centre Prague Conservatoire táncművészeti iskola állandó mestere, valamint házi koreográfusa a Ballet Prague Junior társulatának, Prága, 1995-2016

  • Sukromné Konzervatorium Kosice tánc konzervatóriumnak állandó vendég tanára, Kassa, 2013-

Társulatvezetői pályafutás:

  • A Magyar Nemzeti Balett Kortárs Koreográfus Stúdiójának alapítója, valamint művészeti vezetője, 1998 – 2001

  • Pécsi Balett – művészeti vezető, 2000 – 2003

  • Debreceni Balett – balett igazgató, 2003 – 2006

  • Magyar Balett Színház – alapító, valamint művészeti vezető, 2006 – 2009

  • South Bohemian Ballet (Csehország) balett igazgató, 2009 – 2016

Hazai és nemzetközi díjak:

  • Harangozó Díj (A magyar táncéletben végzett, kiemelkedő koreográfusi munkásságának elismeréseként), 2003

  • A Cseh Színházi Magazin Díja (az évad legjobb színházi produkciójáért járó díjat, külföldi állampolgárként elsőként vehetett át, „A Csodálatos mandarin“, valamint a „Tűzmadár“ című balettek után), 2010

  • A Cseh Táncszövetség díja, az „Évad legjobb Koreográfusa Díj“ a „Kafkai“ („Kauza Kafka“ – „Kafkaesque“ ) című balettért, 2015

Jelentősebb koreográfiák:

  • Négy évszak (Budapest Táncszínház)

  • Panta Rei (Győri Balett)

  • Beszélő testek (Magyar Nemzeti Balett)

  • Requiem az ifjúságért (Magyar Nemzeti Balett)

  • Súlyos suhanások (Magyar Nemzeti Balett)

  • Featherless wings (Baleto Argentina de Julio Boca)

  • Feathers (Norfolk Ballet)

  • A tűzmadár (Estonian National Ballet)

  • Támad a szél (Pécsi Balett)

  • Bolero (Pécsi Balett)

  • A csodálatos mandarin (Pécsi Balett)

  • Zárt függönyök (Pécsi Balett)

  • Carmen (Pécsi balett)

  • Diótörő (Pécsi Balett)

  • Mirabell (Debreceni Balett)

  • So in love (South Bohemian Ballet)

  • Lost senses (Ballet Prague Junior)

  • In and out (South Bohemian Ballet)

  • Zero gravity (South Bohemian Ballet)

  • Lunatic (South Bohemian Ballet)

  • Szentivánéji álom (South Bohemian Ballet)

  • Rómeó és Júlia (South Bohemian Ballet)

  • Hattyúk tava (South Bohemian Ballet)

  • Odd couples (South Bohemian Ballet)

  • The magic flute (Ballet Prague Junior)

  • Drawings in the sand (South Bohemina Ballet)

  • Sounds and pictures (South Bohemian Ballet)

  • Painted rainbow (International Gala – Finn ország)

  • Frozen roses (Magyar Balett Színház)

  • About Kafka (South Bohemian Ballet)

  • Daphne et Chloe (Litvanian National Ballet)

  • The case of Prometheus (Ballet Prague Junior)

  • Grace (Sukromné Konzervatoire Kosice)

  • Furcsaságok (Székesfehérvári Balett Színház)

  • Blablabla (Székesfehérvári Balett Színház)